Šioje temoje aptarsiu rekomendacijas, kad susipažintumėte, kaip pasiruošti naujagimio fotosesijai. Ir fotosesija vyktų sklandžiau ir lengviau.
Kuo naujagimis vyresnis (daugiau dienelių), tuo yra svarbiau laikytis tinkamo pasiruošimo naujagimio fotosesijai plano. Norint, kad mažylis nebūtų itin jautrus ir irzlus reikia, jog fotosesijos metu jis miegotų giliu miegu. Svarbu, kad prieš planuojamą fotosesiją mažylis nebūtų miegojęs apie 2-3 valandas (tačiau nereikėtų persistengti ir per daug išvarginti).
Naujagimio maitinimą galima suplanuoti pagal kelis variantus:
Kurį iš šių trijų maitinimo variantų pasirinkti priklauso tik nuo jūsų, nuo jūsų mažylio įpročių, nuo to kiek laiko praleisite kelionėje (daugiau apie tai ar naujagimių fotografė turi būti iš to paties miesto skaitykite čia).
Dažnai iš tėvelių sulaukiu klausimo, kodėl naujagimių fotografės nefotografuoja nemiegančių kūdikių? Nemiegantis kūdikis taip pat labai mielas, deja tokio amžiaus mažyliai dar nekoncentruoja žvilgsnio į vieną tašką ir jų akys, dėl dar labai silpnų raumenų, dažniausiai žvairuoja ar atrodo nenatūraliai didelės. Tai viena iš priežasčių, kodėl naujagimiai dažniausiai fotografuojami miegantys. Kita priežastis yra ta, kad šiame amžiuje kūdikiai paprastai daug ir saldžiai miega, todėl juos yra įprasta fotografuoti miegančius. Bet jeigu pasitaiko naujagimis nemiegalius, tuomet keli kadrai būna ir nemiegančio. Dar kita priežastis, kodėl naujagimiai fotografuojami miegantys ta, kad nemiegančio kūdikio nesupozuosime į visas norimas pozicijas, nes jis tiesiog judės, sukinėsis ir neleis to padaryti. Taigi, fotosesijos dalyje atmerktomis akimis kūdikis fotografuojamas paprastesnėse pozicijose, gaunamos vienodesnės nuotraukos. O jeigu norime padaryti įdomią, skirtingą fotosesiją, tai ir pozavimo daugiau. Štai kodėl miegantis kūdikėlis fotosesijoje yra privalumas.
Dažnai tėvelių atsakymas į rekomendacijas, kaip pasiruošti naujagimio fotosesijai, būna “namuose mūsų kūdikis visada miega, mums nereikia jo niekaip specialiai ruošti”. Ir tik atvykus kūdikį turime ilgai raminti, migdyti ir maitinti, kol jis galiausiai nurimsta, giliai užmiega ir leidžiasi pozuojamas bei fotografuojamas. Nors dar labai maži ir tik neseniai atvykę į šį pasaulį, kūdikiai puikiai atskiria naujas vietas, kvapus, kitokias šviesas nei namuose, ką su malonumu stebi ir nemiega. Namuose jie miega savo lovelėse, aprengti ar suvystyti ir nejudinami, o fotosesijos metu yra keičiamos dekoracijos, naujagimių drabužėliai bei pozuojami. Vartome juos nuo vieno šono ant kito ir dėliojame jų pirščiukus ne taip, kaip jie nori, o taip, kad gražiai atrodytų nuotraukoje. Nei vienas, net ir suaugęs, nemėgtų būti judinamas tuomet, kuomet jis miega. Dėl šios priežasties pozuojami mažyliai gali niurzgėti ar trumpu verkimu išreikšti savo nepasitenkinimą (kad jų saldų miegą trukdome juos liesdami). Vieni kūdikiai yra jautresni lietimui, kiti miega taip giliai, kad nepabustų net specialiai žadinami. Būtent to gilaus miego mums ir reikia.
Iki fotosesijos pamėginkite su mažyliu pažaisti, palaikyti mažiau aprengtą (žinoma, tik šiltame kambaryje!), be kojinyčių, aprengtą tik lengvais drabužėliais. Arba, jei kambaryje pakankamai šilta, visai be jų, kad odyte justų orą. Pažaiskite pakutendami mažylio padus, leiskite jam pasispardyti kojytėmis ir venkite bet ko, kas jį migdytų. Labai tinka ir maudynės iš vakaro. Nenaudokite čiulptuko. Keletą valandų nemiegojęs ir žaidimais užimtas bei praalkęs kūdikis paprastai visada užmigs tik pamaitintas pas mus atvykus ir tikėtina, kad iškart įmigs tuo giliuoju miegu, ko sėkmingai fotosesijai ir reikia.
Jeigu mama maitina naujagimį pati, labai prašau naujagimio fotosesijos dieną vengti maisto produktų, kurie gali sudirginti naujagimio pilvuką (obuoliai, kriaušės, kopūstai ir t.t.), aštraus maisto (to reiktų vengti ir įprastai), gazuotų gėrimų ir kavos. Jeigu jau turite ir teko naudoti vaistukus nuo pilvo diegliukų, tuomet juos taip pat pasiimkite į fotosesiją.
Laikydamiesi rekomendacijų, kaip pasiruošti naujagimio fotosesijai, dažnai žymiai palengvinate fotosesijos eigą. Fotosesija tampa lengvesnė, sklandesnė, galima įvairiau supozuoti naujagimį.