Dažnai tėveliai nežino, kada reikia rezervuoti laiką naujagimio fotosesijai? Dažniausiai naujagimio fotosesijai tėveliai laiką rezervuoja likus dviems, trims mėnesiams iki vaikelio gimimo. Pasitaiko atvejų, kai mamytės naujagimio fotosesijai rezervuojasi ir pirmame arba antrame trimestre. O būna tokių atvejų, kad tėveliai su manimi dėl fotosesijos susisiekia tik vaikeliui gimus.
Pirmiausia norėčiau atsakyti į klausimą: kas yra naujagimio fotosesijos laiko rezervavimas? O paskui ir į klausimą: kada reikia rezervuoti laiką naujagimio fotosesijai?
Skubu nuraminti, kad rezervuodamiesi laiką naujagimio fotosesijai prieš gimdymą, Jūs užsirašote tik preliminarią fotosesijos datą. Nereikia baimintis, jei vaikelis gims anksčiau ar vėliau nei prognozuojama gimdymo diena, kad prarasite ar negalėsime pakoreguoti fotosesijos dienos. Jei norite rezervuotis naugimio fotosesijai dar prieš vaikučio gimimą mano “Lopšio sakmės” studijoje, tuomet aš pasižymiu Jūsų preliminarią gimdymo datą, o tikslią dieną nutariame, tuomet, kai gimsta vaikelis ir su manimi susisiekiate.
Naujagimio fotosesijos data yra derinama, kad abiems pusėms būtų priimtina. Derinamės prie naujagimio dienų skaičiaus, naujagimio savijautos, mamytės savijautos, dienos, kada paleidžia iš gimdymo namų. Taip pat derinamės prie kitų fotosesijų grafiko. Rezervavus preliminarią fotosesijos datą, visuomet savo darbo grafiką pasikoreguoju ir pasilieku keletą dienų atsargą, kad gimus vaikeliui galėtume susiderinti tikslią fotosesijos dieną.
Dažnai tėveliai baiminasi rezervuoti naujagimio fotosesijos datą iš anksto, nes nori pasižiūrėti kaip jiems seksis vaikeliui gimus. Bet, deja, negaliu garantuoti, kad rasiu naujagimiui fotosesijos vietelę, jos nerezervavus iš anksto.
Taip pat, kitas nerimas, kuris tėvus aplanko kada reikia rezervuoti naujagimio fotosesiją, kad nežino kada tiksliai gims vaikelis, kaip rezervuoti tą fotosesijos dieną? Dėl to irgi nerimauti nereikia, nes rezervuojama preliminari fotosesijos data, o tikslus fotosesijos laikas planuojamas tik vaikeliui gimus.
Mamytės savijauta ir jėgos taip greitai nesugrįžta, todėl visada prašau, kad jei ir jaučiatės dar ne iki galo sutvirtėjusi vistiek bandytumėte atvykti, nes yra labai svarbu nepraleisti tų dienelių kada naujagimis ypač gerai miega ir dar nėra prasidėję pilvuko reikalai (daugiau apie “Kelių dienų geriausia fotografuoti naujagimį?” kviečiu skaityti čia). Jeigu mamytė sunkiau jaučiasi, tuomet prašau, kad tėtis man pagelbėtų naujagimio fotosesijos metu ir prižiūrėtų naujagimį, kuomet aš atsitraukiu fotografuoti.
Dvynukams, trynukams ar ankstukams fotosesijos laikas yra derinamas individualiai. Dažnai šie žmogučiai atkeliauja į pasaulį kiek anksčiau. Priklausomai nuo to, kelių savaičių gimė, kokio svorio, kaip jaučiasi? Ir po gimdymo nuolat kontaktuojant su tėveliais pasiskiriame kūdikio fotosesijos datą ir susideriname visus klausimus susijusius su jo fotografavimu. Dvynukų, trynukų ir ankstukų svoris dažnai būna mažesnis, tai dažniausiai juos fotografuoju trijų, keturių savaičių.
Per savo naujagimių fotografavimo darbo patirtį, esu turėjusi įvairių atvejų, kai naujagimis yra gimęs 20-tą savaitę ir svėrė 900 g. Tokiu atveju fotosesiją darėme, kai kūdikis buvo 4,5 mėnesio amžiaus ir svėrė 4,5 kg.
Kaip ir minėjau, kiekvienas naujagimis yra unikalus ir skirtingas. Jei planuojate naujagimio fotosesiją, nebijokite, susisiekite su manimi ir kartu pasitarsime kada daryti naujagimio fotosesiją ar kitus klausimus, susijusius su naujagimių fotografavimu. Daugiau patarimų apie naujaginių fotosesijas skaitykite čia.
Tikiuosi, atsakiau į klausimą: kada reikia rezervuoti laiką naujagimio fotosesijai? Ir šios fotosesijos planavimas Jums taps aiškesnis ir paprastesnis.
Jei planuojate naujagimio fotosesiją kviečiu peržiūrėti mano darbelius, galbūt patiks ir galėsime draugauti!